10 موردی که ای کاش از 20 سالگی می دانستم

تا همین چند ماه پیش فکر می کردم جوان بودن و داشتن یک حرفه خوب ترکیب کاملی برای تصاحب جهان است .اما واقعیت متفاوت است. جوان بودن شگفت انگیز است ، اما داشتن تجربه بسیار بهتر است. من دوست داشتم در 21 سالگی این دیدگاه را داشته باشم.

امیدوارم این 10 نکته به کسی کمک کند و آنها بسیار خوشحال و موفق باشند!

1-هیچ چیز (خیلی مهم) نیست

آنها به ما آموختند که هر موقعیتی در بازار می تواند آشفته باشد و اوضاع با هرج و مرج بیشتری پیش برود. این تغییر نخواهد کرد تا زمانی که ژنرال Z بر جهان فرمانروایی کند

داشتن استرس و آشفتگی باعث برطرف شدن مشکل نمی شود. نگران نباش هیچ اتفاقی نمی افتد نفس بکشید و یاد بگیرید. من به شما قول می دهم که هیچ مشکلی خیلی بزرگ نیست: همه چیز راه خود را پیدا می کند.

2-بگو نه

همیشه بهترین جواب بله نیست. وقتی با وضعیت پیچیده ای روبرو هستید و تمام احتمالات را بررسی کرده اید ، گفتن نه کاملاً شایسته است.

شاید در ابتدا پاسخ شما برخی از مشکلات را ایجاد کند ، اما در دراز مدت یک نه صادقانه بهتر از یک بله است که دقیق نیست. وقتی باید جواب منفی بدهید ، دلیل آن را توضیح دهید و راه حلی پیدا کنید که در آن همه افراد درگیر ، احساس راحتی کنند.

3-خودشناسی

وقتی از دانشگاه خارج می شویم ، به کف زدن ، نمره دادن و تشویق برای قبولی در آزمون عادت داریم.دنیای بازاریابی اینگونه نیست. انتظار نداشته باشید رئیس شما هر وقت کاری را درست انجام دادید ، شما را در آغوش بکشد یا مشتری بخاطر ساعات بیشتری که به پروژه اختصاص داده اید با ارسال ایمیل از شما تشکر کند.

گاهی اوقات شناخت به طور ضمنی روز به روز انجام می شود. آیا شما 150٪ خود را می شناسید؟ آیا از عملکرد خود راضی هستید؟ در دنیای حرفه ای بارها “بی خبری ، خوش خبری است”.

4-وقت برای خودتان

بله ، دهه 20 مرحله ای است که در آن شما باید در شغلتان خودی نشان دهید. بله ، شما باید از خواب بیدار شوید ، قبل از بقیه به دفتر بروید ، کپی کنید ، به عنوان راننده ، خدمتکار ، همراه ، دستیار و… عمل کنید. و علاوه بر همه اینها ، باید برای خودتان وقت پیدا کنید.

وقتی می گویم وقت برای شماست ، منظورم این نیست که خودتان را برای تماشای تلویزیون روی کاناپه بیندازید ، بلکه منظورم انجام کارهایی است که واقعاً به آنها علاقه دارید و احساس خوشبختی و رضایت خاطر را در شما ایجاد می کند.

اما یک روز متوجه خواهید شد که زمان خیلی زود می گذرد و شما می توانستید بیشتر بخوانید ، نواختن ساز را یاد بگیرید ، وقت بیشتری را با خانواده خود بگذرانید یا فقط مراقبت بیشتری از خود داشته باشید. تمام این فعالیت ها به شما بعد از 30 سالگی آرامش زیادی می دهد.

5-اهمیت غریزه

به غرایز خود گوش فرا دهید. 80٪ مواقع حق با آن خواهد بود. در زندگی مواردی وجود دارد که شما به راحتی خواهید فهمید ، موارد دیگری که در آن لحظه قادر به درک آنها نخواهید بود و مواردی وجود دارد که هرگز درک نخواهید کرد.

آیا به خاطر دارید که مشتری جدیدی احساس بدی به شما داد؟ یا وقتی آن ایده عالی جدید ، حس عجیبی را برای شما ایجاد کرد؟ در 8 مورد از 10 موقعیت ، مخلوطی بین ذهن و قلب شما جواب خواهد داد. به خودت اعتماد کن .

6-اهمیت روابط

“من برای دوست یابی به اینجا نمی آیم ، می آیم کار کنم.” خوب ، بیایید فکر کنیم: واقعاً چه مدت از زندگی خود را در محل کار می گذرانید؟ بیایید بگوییم 8 ساعت در روز ضرب در 6 روز در هفته ، در 4 هفته در ماه در 12 ماه در سال …

حداقل کاری که ما می توانیم انجام دهیم این است که سعی کنیم از آن لذت ببریم ، دوستی های سالم ایجاد کنیم ، در مواردی بعضی چیزها را تحمل کنیم.

7-صرفه جویی

یادگیری آن یکی از دشوارترین کارهاست.به زودی متوجه خواهید شد که حذف بعضی از خرجهای گزاف و اضافه به خوبی می تواند در پیش پرداخت یک خانه استفاده شود یا برای موارد اضطراری و غیره کمک کند.هیچ کس شادی و خوشی را از ما نمی گیرد ، اما وقت آن است که به آینده خود نگاه کنیم.

8-هیچ چیز همیشگی نیست

“اگر می خواهید خدا را بخندانید ، برنامه های خود را به او بگویید.” هیچ کس نمی داند فردا چه وضعیتی دارد. شاید در عرض چند هفته موقعیتی را که همیشه آرزوی آن را داشتید به شما پیشنهاد دهند

به هر حال ، منظور من این است که ما نمی توانیم چیزی را مسلم بدانیم ، ما به طور قطعی نمی دانیم که فردا چه اتفاقی می افتد ، پس بیایید آن را آسان بگیریم و اولویت های خود را بررسی کنیم ، خوب؟

9-روال آرامش درونی

معتاد شدن به کار بسیار آسان است ، اگر باور کنید که هیچ کس غیر از شما نمی تواند آن کار را کامل کند ، اگر از تفویض اختیار خودداری کنید. اگر باور کنید که مشتری مهمترین چیز است ، و اجازه دهید اداره در نهایت خلاقیت شما را بکشد.

بیایید یادمان باشد که 8 ساعت بخوابیم ، دوشی بگیریم که ما را سرحال کند ، در آرامش غذا بخوریم ، با خانواده ، دوستان خود وقت بیشتری بگذرانیم و معاشقه کنیم ، ورزش کنیم .

10-منحصر به فرد بودن

در اوایل 20 سالگی خواهید فهمید که واقعاً در چه چیزهایی مهارت دارید و در چه چیزهایی مهارت ندارید.

چه استعدادهایی شما را خاص می کنند؟ چه چیزی شما را متفاوت می کند؟ چه چیزی به شما ارزش می دهد؟ روی آن چیزها تمرکز کنید و آنها را صیقل دهید. همین چیزی است که شما را منحصر به فرد می کند. راهی طولانی در پیش است و وقتی خودتان باشید بسیار زیباتر و ساده تر است.

امیدوارم از پست من خوشتان آمده باشد.

ممکن است شما دوست داشته باشید