چرا پیاده سازی سیستم ها از تعیین هدف مهمتر است

چرا پیاده سازی سیستم ها از تعیین هدف مهمتر است

تعیین اهداف مهم است ، اما اگر فرایندی برای دستیابی مداوم به آنها ایجاد نکنید ، بیشتر اوقات شکست خواهید خورد.بنابراین در این مطلب خواهیم گفت که چرا پیاده سازی سیستم ها از تعیین هدف مهمتر است .

بسیاری از ما ، هدف سازهای ماهری هستیم ؛ برای ما تعیین اهداف آسان است و عاشق دیدن رویاهای بزرگ هستیم. ولی وقتی زمان رسیدن به این اهداف فرا می رسد و این مسئله مهمتری است.

مشکل توانایی تعیین هدف نیست. در عوض ، ناتوانی ما در رسیدن به آن اهداف اغلب به عملکرد ما ، سیستم ما برای رسیدن به آنها ، برمی گردد . منظور من از سیستم چیست؟ آن را به عنوان برنامه اقدام خود ، مسیری که قرار است طی کنید ، مجموعه ای از گام هایی که روزانه برمی دارید ، در نظر بگیرید. این “چگونگی” رسیدن به هدف و به دست آوردن نتایجی است که می خواهید.

این طور نیست که شما نباید هدف گذاری کنید ؛ اهداف نیز مهم هستند. به هر حال ، آنها جهتی هستند که می خواهید بروید و می تواند به شما در ماندن در مسیر مناسب کمک کند. اما مهم است که به اهداف خود به عنوان راهنما فکر کنید. هدف شما مثل سیبل تیراندازی است در حالی که سیستمی که در آخر شما پیاده سازی می کنید تیر و کمان است .

با ایجاد سیستم ها و ایجاد عادت های خوب ، شما به رسیدن به اهداف خود نزدیکتر خواهید شد و همچنین برای موفقیت طولانی مدت خود را آماده خواهید کرد. با توجه به این موضوع ، در اینجا نگاهی می اندازیم که چرا پیاده سازی سیستم ها از تعیین هدف مهمتر است .

شما را برای بهبود مستمر آماده می کند

با داشتن یک سیستم خوب ، خود را برای بهبود مستمر آماده می کنید . چطور؟ از آنجا که انجام مجموعه ای از عادات روزانه به شما امکان می دهد در واقع پیشرفت کنید ، فقط مانند آنچه در هنگام تعیین هدف (رویا پردازی )انجام می دهید به پیشرفت فکر نکنید.

پایدار است و در صورت لزوم می توانید به طور مداوم سیستم خود را بازبینی کنید ، تغییر شکل ، بهبود یا ایجاد عادت های جدید تا بتوانید به نتایج مورد نظر خود دست پیدا کنید.

همانطور که استیون هندل ، نویسنده و مربی خودسازی توضیح می دهد :”سیستم ها با اهداف متفاوت هستند زیرا روی پایداری متمرکز هستند. سیستم ها به معیار خاصی احتیاج ندارند که ما به آن برسیم یا نرسیم. آنها رویکردی برای زندگی هستند که ما روزانه تمرین می کنیم و آنرا بر اساس آن بنا می کنیم. “

قابل اندازه گیری و مقیاس پذیر است

هدف شما ممکن است ایجاد یک تجارت پر رونق باشد ، اما سیستم های شما نحوه واقعی انجام این کار را نشان می دهند. این روش ها در مورد نحوه ایجاد محصولات ، استخدام کارمندان و حسابداری است. این تنظیمات روش کوچکی است که به شما امکان می دهد که اهدافتان را اندازه گیری و مقیاس بندی کنید.

به همین دلیل سیستم ها بسیار مهم و بهتر از تعیین هدف هستند. اگر به هدف خود رسیدید ، مثلاً راه اندازی یک کسب و کار موفق ، اما پس از آن فراموش کردید که چگونه به آنجا رسیده اید ، پس هدف مقیاس پذیر نیست.

در عوض ، بهتر است که روش خود را طوری تنظیم کنید تا در صورت عدم موفقیت ، بتوانید به سرعت روال بازبینی را اجرا کنید تا ببینید کجا اشتباه کرده اید. به این ترتیب ، می دانید در آینده چه کاری نباید انجام دهید. و وقتی موفق شوید ، یک سیستم مستند در مورد چگونگی دستیابی دوباره به آن و عملکرد بهتر در دفعات بعدی خواهید داشت.

می توانید تیم خود را حول برنامه خود جمع کنید

اهداف بزرگ عالی هستند ، اما تشویق و هیجان زده کردن تیم در مورد رسیدن به آنها دشوار است. از طرف دیگر ، با استفاده از سیستم ها می توانید طرح خود را برای توسعه شرکت خود به تیم نشان دهید و آنها را با خود همراه کنید.

اگر می توانید ، تیم خود را در ایجاد سیستم ها درگیر کنید. باهم طوفان فکری کنید و به آنها نشان دهید که داشتن راهنمای گام به گام در انجام کارها زندگی را آسان می کند. این کارایی را ایجاد می کند که چه کاری را انجام دهند ، چگونه و چه زمانی . با رشد شرکت و استخدام کارمندان جدید ، کسب دانش و درک رویه هایی که از قبل در نظر دارید برای آنها آسان خواهد بود.

امکان را برای ورود خلاقیت فراهم می کند

“من در سال جاری 200،000 دلار درآمد کسب خواهم کرد.” این یک هدف عالی است ، اما در واقع چه معنایی دارد و چگونه عملی می شود؟ آنچه شما انجام می دهید مهم است.

درباره اجرای سیستم های جدید خلاقانه فکر کنید. حتی اگر یک درصد تغییر در نحوه انجام کار ایجاد شود ، جمع شدن همه این تغییرات کوچک تفاوت بزرگی ایجاد می کند.

کافی است نگاهی به تیم دوچرخه سواری انگلیس بیندازید ، آنها تغییرات کوچک خلاقانه ای ایجاد کردند ، مانند سوار شدن به زین راحت تر ، اما جمع شدن همه تغییرات به طرز چشمگیری نتیجه داد ( آنها شش پیروزی در تور فرانسه دارند).

یک ذهنیت طولانی مدت ایجاد می کند

شما سخت تمرین کرده اید و ماراتن خود را به اخر رسانده اید . اما حالا چه؟ شما به هدف خود رسیده اید ، پس چه چیزی انگیزه شما را برای حفظ عادت های خوب دارد؟ تمرکز بر روی سیستم به شما امکان می دهد پس از رسیدن به هدف نیز به خوبی عمل کنید زیرا این یک موفقیت منحصر به فرد نیست.

این تعهد به فرآیند است ، هنگامی که یک عادت خوب ایجاد و حفظ شد ، خواهید دید که به نفع شرکت شما است .انگیزه ای برای ادامه کار خواهید داشت زیرا مدام پاداش ها را می بینید. این همان ذهنیت بلند مدت است که شما می خواهید.

جیمز کلیر ، نویسنده پرفروش تعدادی از کتاب ها ، از جمله عادات اتمی ، می گوید: “هدف از تعیین اهداف ، پیروزی در این بازی است اما هدف از ساخت سیستم ها ادامه دادن بازی است … ذهنیت طولانی مدت واقعی ، تفکر بدون هدف است ، این انقلاب است!”

شما را روی زمین نگه می دارد

سرانجام ، یک سیستم شما را عمل گرا نگه می دارد زیرا پیشرفت را مشاهده می کنید. این ملموس است و رضایت بیشتر و شادی طولانی مدت را ایجاد می کند.اگر شادی خود را بر اساس دستیابی به هدفی بنا کنید ، با خود می گویید ، “اگر به هدف خود برسم ، فقط آن زمان می توانم خوشحال باشم.”

اما این مسئله این است ، چرا به خود اجازه نمی دهید همیشه شاد و روی زمین باشید؟

با تنظیم یک سیستم ، هدف اکنون نتیجه همه اقدامات عملی است که شما انجام داده اید. همچنین شما از یک ذهنیت عدم موفقیت به شخصی تغییر خواهید کرد که از دیدن سیستم های خود که به خوبی کار می کنند ، شاد و خرسند خواهید بود و در نتیجه ، اهداف کلان شما برآورده می شود . این همان چیزی است که به شما انگیزه می دهد و شما را به موفقیت مداوم می رساند ، هم در زندگی شخصی و هم در تجارت.

ممکن است شما دوست داشته باشید