هشت سوال مهم قبل از شروع کسب وکار مشاوره

هشت سوال مهم قبل از شروع کسب وکار مشاوره

کسب و کار مشاوره فواید زیادی به همراه دارد ؛ انعطاف در تعیین محل کار و زمان کار ، فرصت های  پیش رو و  دستمزدی که برای مشاوره می گیرید وجود دارد. برای راه اندازی مشاغل مشاوره  لازم نیست هزینه زیادی صرف کنید  و به راحتی و با بالا و پایین کردن نرخ خدمات خود می توانید زندگی و امور مالی خود را تأمین کنید.

با وجود این مزایا ، فاکتورهای مهمی وجود دارد که باید در نظر داشته باشید تا به کسب و کار مشاوره خود ، بیشترین شانس موفقیت را بدهید. هشت سوال مهم قبل از شروع کسب وکار مشاوره وجود دارد که قبل از شروع  کسب و کار مشاوره ، باید از خود بپرسید ، از جمله چگونگی  تعیین نرخ و جذب مشتری.

1-تخصص من چیست؟

قبل از شروع مشاغل مشاوره ای ، نحوه نمایش و اثبات  تجربه شما برای مشتریان بالقوه ضروری است ، از خود سوالاتی مثل این ها بپرسید ، ” نقاط  قوت من کدامند؟ ” تجربه من چگونه  من را از  دیگران  متمایز می کند؟  

هدف باید ایجاد یک جایگاه ویژه در بازار مشاوره برای  شما باشد. رزومه و سابقه شما چه شخصی و چه حرفه ای را نشان دهد .

2-آیا به آموزش خاصی نیاز دارم؟

گرچه ممکن است در زمینه خود متخصص باشید ، مشاوره نیاز به مهارتهای اضافی دارد که می تواند با آموزشهای اضافی برطرف شود. به عنوان یک مشاور ، ممکن است از شما خواسته شود که  سخنرانی  کنید ، گروه هایی از افراد را آموزش دهید ، مشکلات تیم های در حال  کار را شناسایی کنید ، داده ها را تجزیه و تحلیل کرده و ارائه دهید و بازخورد موثر ارائه دهید.

نه تنها به تجربه بازاریابی نیاز دارید  ، بلکه به فروش ، حسابداری و سایر مهارتهایی که ممکن است  خارج از حوزه تخصص شما باشد  نیز نیاز دارید.

دوره های سخنرانی عمومی ، گزارشگری و مدیریت می تواند کمک زیادی به بهبود روابط مشتری و گرفتن  نتایج خوب ، به شما کند.

در اجرا و راه اندازی  نیز ملاحظات تجاری وجود دارد: به عنوان مثال ، نوشتن یک طرح تجاری ، رسیدگی به امور مالی و … ؛ درک مهارت در این موارد  و درک صحیح از نیازهای قانونی و مالیاتی ، مفید است.

3-چه صنایعی مشاور استخدام می کنند؟

صنایعی که معمولاً مشاور استخدام می کنند شامل امور مالی ، فناوری ، منابع انسانی ، بازاریابی و مدیریت بازرگانی است. صرف نظر از شغل شما ، اگر بتوانید از راه های دیگر شرکت ها یا متخصصان را از کمک و تخصص  تان  بهره مند کنید ، مشاوره یک روش مناسب برای یافتن شغل است.

4-چگونه باید هزینه کارهای مشاوره ای را محاسبه کنم؟

به عنوان یک مشاور ، بهای مشاوره یک عامل اصلی در توانایی شما در جذب و حفظ مشتری خواهد بود. اگر نرخ های شما خیلی زیاد باشد ، ممکن است مشتریان  منصرف شوند. اگر خیلی پایین باشند ، مشتریان ممکن است نسبت به توانایی های مشکوک شوند .

همیشه ایده خوبی است که درباره رقبای خود تحقیق کنید تا درک درستی از خدمات ارائه شده و نرخ های دریافتی آنها داشته باشید. در حالت ایده آل ، قیمت های خود را در محدوده مشابه رقبا حفظ کنید و راهی پیدا کنید تا خود را از پیشنهادات آنها متمایز کنید.

به طور معمول ، سه روش برای دریافت خدمات مشاوران وجود دارد ، از جمله:

نرخ ساعتی

این یک نرخ ثابت است که به عنوان بازتابی از تخصص شما تعیین می شود و مشتریان فقط هزینه زمانی را که شما برای آنها صرف می کنید ، پرداخت می کنند.

نرخ پروژه

در این روش  به ازای  کارهایی که به صورت پروژه به اتمام رسیده است ، هزینه از مشتری دریافت می شود. اگرچه این  روش اغلب برای مشتریان جذاب است ، اما در صورت بروز حوادث غیرمترقبه و طولانی شدن زمان پروژه ها بیش از آنچه پیش بینی شده است ، انعطاف پذیری زیادی برای شما ندارد.

پشتیبانی

این برنامه برای ارائه خدمات مداوم به مشتری ، به عنوان مثال مدیریت وب سایت یا اداره  امور حسابداری ایده آل است. این بدان معناست که شما برای یک دوره مانند کارمند عادی اما بدون مزایا یا صندوق های بازنشستگی ، با نرخ دوره ای حقوق دریافت می کنید.

5-چگونه خدمات خود را ارائه دهم؟

به همان روشی که باید برای خدمات خود قیمتی عادلانه تعیین کنید ، باید خدمات خود را به شکلی مشخص کنید که برای مشتریان کاملاً واضح باشد و پایبندی شما به برنامه برای شما راحت باشد .

 مهم است که بدانید چه موقع به کاری که درست نیست ، نه بگویید. به عنوان یک مشاور ، اعتبار و سوابق موفقیت شما در سلامتی تجارت شما ضروری است. ایده خوبی است که خطرات احتمالی هر پروژه را ارزیابی کنید و اگر از اصول  شما  خارج  است  یا مشتری انتظارات غیرواقعی دارد ، بهتر است گاهی اوقات پروژه را رد کنید.

6-به چه مجوزهایی نیاز دارم؟

بسته به چشم انداز و میزان تمایل به پیشرفت ، می توانید کسب و کار مشاوره خود را با نام شخصی خود یا یک نام تجاری ثبت کنید. اگر عملیات را با نام خود اجرا می کنید ، احتمالاً  انفرادی کار خود را شروع خواهید کرد. این ساختار تجاری نیازی به ثبت نام در ادارات ندارد و ساده ترین راه برای ایجاد تجارت است. اشکال آن این است که  تمام درآمد و زیان باید در اظهارنامه مالیاتی شخصی شما ثبت شود.

یک راه حل دیگر ایجاد شرکت با مسئولیت محدود است که در آن شرکت شما به عنوان نهادی جداگانه مالیات می پردازد  و دارایی های شخصی شما در معرض خطر نیستند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مجوزها و ثبت نام های مختلف مورد نیاز برای راه اندازی مشاغل شخصی خود ، به راهنمای راه اندازی شرکت مراجعه کنید.

7-چگونه می توانم  مشتری جدید پیدا کنم؟

در ایجاد یک  کسب و کار  مشاوره ، تبلیغات دهان به دهان یکی از قدرتمندترین روش ها برای جذب و حفظ مشتری است. اگر یک مشتری تجربیات مثبت خود را با دیگران به اشتراک بگذارد ، این راهی مطمئن برای رشد  کسب و کار  شماست. البته عکس این قضیه نیز صادق است  ،  اگر کسی تجربه منفی داشته باشد ، به احتمال زیاد به دیگران در شبکه خود اطلاع می دهد و اعتبار شما مخدوش می شود.

یک روش موثر برای تشویق مردم برای به اشتراک گذاشتن تجربیات مثبت ، ایجاد انگیزه برای انجام این کار است. به عنوان مثال ، اگر مشتری موجود مشتری جدیدی را با موفقیت به شما ارجاع دهد ، شاید لازم باشد  به وی پاداش ، خدمات رایگان یا بسته هدیه بدهید.

شبکه سازی نیز مهم است و شرکت در رویدادهای مرتبط با کسب و کار شما  روشی موثر برای ایجاد ارتباطات و مشتری های جدید است. شرکت در جوامع آنلاین ، سخنرانی در کنفرانس های مربوطه و به اشتراک گذاشتن مشاوره در شبکه های اجتماعی می تواند در  موفقیت  شما بسیار موثر باشد. به علاوه ، انجام اقدامات ارتباطی در شبکه های اجتماعی مانند LinkedIn یا گرفتن ایمیل افرادی که از وب سایت شما بازدید می کنند ، می تواند به شما کمک کند .

8-در مورد قراردادها چطور؟

قرارداد یک توافقنامه قانونی است که بین شما به عنوان مشاور و مشتریانتان الزام آور است. این باید کاری را که شما برای انجام آن توافق کرده اید و همچنین مبلغی که مشتری شما برای پرداخت توافق کرده است مشخص کند. همه قراردادها باید:

یک عنوان خاص داشته باشید

با استفاده از نام کامل افراد و اطلاعات تماس و شماره شناسایی مالیاتی شرکت ها ، طرف های درگیر را شناسایی کنید

هدف از قرارداد و آنچه را که هر یک از طرفین برای تحقق قرارداد باید ارائه دهند ، مشخص کنید

نوع و دامنه خدمات درگیر را مشخص کنید

مبلغ این خدمات را نیز در نظر بگیرید و اینکه این مبلغ کی و چگونه قابل پرداخت است

مدت قرارداد را تعیین کنید ، از جمله تاریخ شروع و تاریخ پایان

شرایط  فسخ قرارداد توسط هر یک از طرفین ذکر کنید

اطمینان حاصل کنید که قرارداد توسط هر دو طرف توافق شده و توسط هر دو طرف امضا شده است.

نتیجه گیری:

در شروع  کسب و  کار مشاوره ، شما  آغوش خود را به روی  فرصت های جدید باز می کنید و از انعطاف پذیری در زمان ، مکان و نحوه انتخاب کار خود لذت خواهید برد. مزایای بی شماری همراه با مشاور مستقل بودن است. نکته اصلی این است که خودتان را برای موفقیت از شروع کار آماده کنید.

بیشتر بخوانید:

شبکه سازی چیست؟

ممکن است شما دوست داشته باشید