رابطه بین بی نظمی میز کار و نبوغ انیشتین

رابطه بین بی نظمی میز کار و نبوغ انیشتین

میز شلوغ آلبرت انیشتین پیوند شگفت آور بین بی نظمی و هوش را برجسته می کند.میز کارتان بی نظم است؟ این ممکن است به معنای نابغه بودن شما باشد.

عکس مشهوری که در سال 1955 در پرینستون ، نیوجرسی گرفته شده است ، دفتر آلبرت انیشتین روزی که او درگذشت را به تصویر می کشد. می توان تصور کرد که متفکری با چنین عقل برتر ، بهترین ترفندها و سیستم های بهره وری را داشته باشد تا مغز درخشان خود را تا حد ممکن فعال حفظ کند.

اما آیا او میز مرتبی داشت؟ آیا کتاب های وی مرتب چیده شده بودند بودند؟همانطور که مشخص است ، پاسخ همه این سوالات منفی است. میز انیشتین بی اندازه شلوغ بود.

انیشتین تنها متفکر بزرگی نیست که در بی نظمی شکوفا شده است. مارک تواین ، استیو جابز و مارک زاکربرگ فقط چند نمونه مستند دیگر از خلاقانی هستند که میز خود را در هرج و مرج سازمان یافته نگه داشته اند.

بنابراین آیا به هم ریختگی در واقع منجر به خلاقیت بهتر می شود؟ یا این به شخصیت شما بستگی دارد؟این چیزی است که علم می گوید.

سازماندهی و خلاقیت

تحقیق منتشر شده در Science Psychology خبر خوبی برای افراد نا منظم دارد. پژوهشگر کاتلین ووهس و تیمی از دانشگاه مینه سوتا دریافتند که هر دو فضای کاری مرتب و نامرتب امتیازات منحصر به فرد خود را دارند.

در این سری از آزمایشات ، شرکت کنندگان پشت یک میز مرتب یا نامرتب بود نشسته بودند ، سپس از آنها خواسته شد تا به سوالات نظرسنجی پاسخ دهند و تصمیمات مختلفی بگیرند.

شرکت کنندگانی که در یک میز آشفته نشسته بودند ، در طی یک تمرین طوفان فکری ایده های خلاقانه تری ایجاد کردند. آنها همچنین گزینه های جدید تری را به جای محصولات فعلی انتخاب می کنند.

در مقابل ، کسانی که پشت میزهای مرتب نشسته اند رفتار متعارف تری دارند و همان کاری را که از آنها انتظار می رود انجام می دهند. به عنوان مثال ، هنگامی که یک سیب یا یک تکه شکلات برای میان وعده ارائه می شود ، شرکت کنندگانی که پشت میزهای تمیز نشسته اند ، میان وعده سالم را بیشتر انتخاب می کنند.

این یک سناریو مرغ یا تخم مرغ است که از ما دعوت می کند تا نوع تفکری را که می خواهیم پرورش دهیم . آیا بعد از اینکه ابتدا فضای دوربرتان را منظم کردید و فضای ذهنی بیشتری به خود اختصاص دادید ، بهتر کار می کنید؟ یا آیا هرج و مرج باعث می شود که شما احساس رهایی کنید ، در نتیجه بهترین و با ارزش ترین ایده ها را ارائه می دهید؟

چگونه خلاقیت خورا هدایت کنیم:

خلاقیت یکی از مهمترین و پرسودترین مهارت هایی است که می توانید به عنوان یک کارآفرین پرورش دهید. در اینجا چند نکته برای استفاده منظم از انیشتین وجودتان را معرفی می کنیم.

1-روی علاقه تان تمرکز کنید.

بفهمید چه چیزی باعث می شود صبح از رختخواب بپرید – سپس با هر آنچه که دارید دنبال آن بروید. وقتی الهام می گیرید ، زندگی هیجان انگیز می شود.

2-در جریان باشید.

شما نمی دانید چه چیزی نمی دانید ، و اغلب یادگیری در مورد یک فناوری جدید یا تغییر می تواند خلاقیت شما را به جریان بیاندازد. خواندن و یادگیری هر روز را به یک عادت تبدیل کنید.

3-ایده پردازی غیرکلامی .

لیست کردن کارها و وظایف بسیار خوب است ، اما چرا باید خود را با کلمات و لیست ها محدود کنید؟ طرح ها ، مدل ها می توانند به شما کمک کنند تا ایده ها را کشف کنید بدون اینکه بین کلمات محدود باشید..

لازم نیست محیط کار شما عالی باشد. باید به سادگی برای شما کار کند و ذهن شما را آزاد کند. به خودتان اجازه دهید نا مرتب شود و خلاقیت خود را پرورش دهید .

ممکن است شما دوست داشته باشید